អ៊ុយក្រែន៖ មនុស្សម្នាក់បានស្លាប់កាលពីថ្ងៃអង្គារ នៅពេលមូលដ្ឋានទ័ពអាកាសមួយកន្លែងរបស់រុស្ស៊ីជិតរមណីយដ្ឋានមាត់សមុទ្រក្នុងឧបទ្វីប Crimea ដែលត្រូវបានដាក់បញ្ចូលក្នុងឧបសម្ព័ន្ធ ត្រូវបានធ្វើឲ្យកក្រើកដោយសារតែការផ្ទុះជាច្រើនគ្រាប់ ដែលក្រុង Moscow បាននិយាយថា ជាការផ្ទុះនៅឃ្លាំងស្តុកអាវុធ មិនមែនជាការវាយប្រហារណាមួយទេ។
សាក្សីនិយាយថា ពួកគេបានលឺសំឡេងផ្ទុះ ១២លើកនៅម៉ោងប្រហែល ៣:២០នាទីរសៀលម៉ោងក្នុងស្រុកពីមូលដ្ឋានទ័ពអាកាស Saky ជិតមូលដ្ឋានទ័ពអាកាស Novofedorivka នៅតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រភាគខាងលិចនៃឧបទ្វីបនេះ ដែលត្រូវបានរុស្ស៊ីកាត់យកពីអ៊ុយក្រែនដាក់ចូលក្នុងឧបសម្ព័ន្ធកាលពីឆ្នាំ២០១៤ និងត្រូវបានប្រើប្រាស់កាលពីខែកុម្ភៈ ជាចំណតមួយក្នុងចំណោមចំណតយន្តហោះសម្រាប់ការវាយលុករបស់ខ្លួន។ តំបន់ Crimea ជាគោលដៅវិស្សមកាលសម្រាប់ជនជាតិរុស្ស៊ីជាច្រើន កន្លងមកបានរួចផុតពីការវាយហារដោយទម្លាក់គ្រាប់បែក និងកាំភ្លើងផ្លោង ដូចដែលកើតមាននៅតំបន់ភាគខាងកើត និងខាងត្បូងរបស់អ៊ុយក្រែននោះទេ។
ពេលសួរថា តើអ៊ុយក្រែនអះអាងទទួលខុសត្រូវចំពោះការផ្ទុះទាំងនោះទេ មនុស្សជំនិតប្រធានាធិបតីអ៊ុយក្រែនលោក Mykhailo Podolyak បានប្រាប់ប៉ុស្តិ៍ទូរទស្សន៍ Dozhd online ថា មិនអាចទេ តើយើងមានអីជាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងរឿងនេះទៅ។ ទីក្រុង Moscow អាចចោទប្រកាន់ទីក្រុង Kyiv ពីបទឆ្លងកាត់បន្ទាត់ក្រហម បើអ៊ុយក្រែនទទួលស្គាល់ថា ខ្លួនបានវាយប្រហារទៅលើដែនដីដែលរុស្ស៊ីចាត់ទុកថា ជាកម្មសិទ្ធរបស់ខ្លួននោះ៕