សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឱ្យលេខាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ នៃគណលេខាមជ្ឈិមបក្សកុម្មុយនិស្តវៀតណាម ការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
2022/10/18 10:52:57 am        560
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅព្រឹកទី១៨ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២នេះ បានអនុញ្ញាតឱ្យឯកឧត្តម វ៉ូ វ៉ាន់ធឿង (Vo Van Thuong) សមាជិកការិយាល័យនយោបាយ និងជាលេខាធិការអចិន្ត្រៃយ៍នៃគណលេខាមជ្ឈិមបក្សកុម្មុយនិស្តវៀតណាម ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារមួយចំនួន​ នៅវិមាន ៧មករា។
ឯកឧត្តម វ៉ូ វ៉ាន់ធឿង (Vo Van Thuong) បានគោរពជម្រាបជូនសម្ដេចតេជោថា ឯកឧត្តម និងប្រតិភូមកកាន់កម្ពុជានៅពេលនេះស្របពេលជាមួយខួប ៥៥ឆ្នាំនៃទំនាក់ទំនងការទូតរវាងកម្ពុជា និងវៀតណាមផង និងខួប៤៥ឆ្នាំ នៃដំណើរឆ្ពោះទៅរកការផ្ដួលរំលំរបបប្រល័យពូជសាសន៍ផង។
ឯកឧត្តមបានបញ្ជាក់ថា ទិសដៅសំខាន់របស់ឯកឧត្តម គឺធ្វើយ៉ាងណាជំរុញពង្រឹង និងពង្រីក ទំនាក់ទំនង រវាងបក្ស និងរវាងប្រទេសទាំងពីរឲ្យកាន់តែខ្លាំងឡើង។ ឯកឧត្តមបានគោរពសុំគោលការណ៍ពីសម្ដេចតេជោ៖ទី១.ជំរុញទំនាក់ទំនងរវាងបក្សនិងបក្សឲ្យកាន់តែស៊ីជម្រៅ និងមានភាពជាក់ស្ដែង . ទី២.ជំរុញការផ្លាស់ប្ដូរទស្សនកិច្ចរវាង ថ្នាក់ដឹកនាំរបស់បក្សទាំង២,ទី៣ ជំរុញទំនាក់ទំនងរវាងខេត្ត និងរាជធានីរបស់ប្រទេសទាំងពីរទី៤.ជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើ វិស័យការពារជាតិ និងសន្តិសុខទី៥.ជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើវិស័យវិនិយោគនិងពាណិជ្ជកម្មនិងទី៦.ជំរុញសហប្រតិបត្តិការលើក្របខ័ណ្ឌតំបន់និងពិភពលោក។
ជាការឆ្លើយតប សម្ដេចតេជោបានថ្លែងអំណរគុណជូនចំពោះឯកឧត្តម វូ ដែលបានពាំនាំនូវការផ្តាំផ្ញើសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំវៀតណាមជូនចំពោះសម្ដេច ហើយសម្តេចបានគាំទ្រចំពោះសំណើទាំង៦ចំណុចរបស់ឯកឧត្តម វូ។ សម្ដេចបានមានប្រសាសន៍ថា ការងារជាអាទិភាព គឺជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងខេត្ត និងខេត្ត នៅតាមព្រំដែនឲ្យបានល្អជាទីបំផុត ជាពិសេសបញ្ហាសន្តិសុខសម្រួលដោះស្រាយលំហូរទំនិញ សម្រួលការធ្វើពាណិជ្ជកម្មនិងទប់ស្កាត់អំពើខុសច្បាប់ដូចជាការជួញដូររត់ពន្ធគ្រឿងញៀននិងរត់ពន្ធមនុស្សជាដើម៕