គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាបន្តប្តេជ្ញាការពារដោយឥតងាករេនូវរបបរាជានិយម អាស្រ័យរដ្ឋធម្មនុញ្ញ
2023/01/30 09:03:22 am        740
ភ្នំពេញ៖ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានបញ្ជាក់យ៉ាងច្បាស់ជាថ្មីម្តងទៀតចំពោះគោលជំហររបស់ខ្លួន ក្នុងការបន្តប្តេជ្ញាការពារ ដោយឥតងាករេនូវរបបរាជានិយម អាស្រ័យរដ្ឋធម្មនុញ្ញឲ្យស្ថិតស្ថេរជានិរន្តរ៍ និងបន្តខិតខំ ពង្រឹងនូវលទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យសេរីពហុបក្សនៅកម្ពុជា ឲ្យកាន់តែល្អប្រសើបន្ថែមទៀតផងដែរ ដើម្បីគុណ ប្រយោជន៍របស់ប្រជាជន និងប្រទេសជាតិទាំងមូល។យោងតាមសេចក្តីសម្រេចចិត្តនៃមហាសន្និបាតវិសាមញ្ញតំណាងទូទាំងប្រទេស របស់គណបក្សប្រ ជាជនកម្ពុជា ដែលបានចេញនាល្ងាចថ្ងៃទី២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣នេះ បានឲ្យដឹងថា «មហាសន្និបាត បញ្ជាក់ច្បាស់នូវគោលជំហរឥតងាករេ ក្នុងការការពាររបបរាជានិយមអាស្រ័យ​រដ្ឋធម្មនុញ្ញឲ្យស្ថិតស្ថេរជា និងរន្តរ៍។ ព្រមជាមួយនោះ បន្តពង្រឹងពង្រីកលទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យសេរី ពហុបក្ស និងលើកកម្ពស់ការគោរព សិទ្ធិមនុស្សនៅកម្ពុជា ដែលជាមូលដ្ឋានដ៏សំខាន់ចាំបាច់ក្នុងការ​ពង្រឹងសន្តិភាព ស្ថិរភាព និងជំរុញការអភិវឌ្ឍសង្គម-សេដ្ឋកិច្ចជាដើម»។
ក្នុងស្មារតីខាងលើនេះ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ចូលរួមយ៉ាងសកម្មជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត បណ្តាគណបក្សនយោបាយ និងគ្រប់មជ្ឈដ្ឋានផ្សេង​ទៀតក្នុងសង្គម ក្នុងការពង្រឹងបរិយាកាសនយោបាយ​សម្រាប់ការបោះឆ្នោតឲ្យបានល្អប្រសើរ ប្រកបដោយលក្ខណៈអព្យា ក្រឹត គ្មានការគំរាមកំហែង និងសុវត្ថិភាព លើមូលដ្ឋានប្រកាន់ខ្ជាប់​គោល​ការណ៍ច្បាប់ ដើម្បីធានាឲ្យដំណើរការបោះឆ្នោតជ្រើសរើសតំណាងរាស្រ្តនីតិកាលទី៧ នាថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ខាងមុខនេះប្រព្រឹត្តិ ដោយជោគជ័យ ប្រកបដោយលក្ខណៈសេរី ត្រឹមត្រូវ និងយុត្តិធម៌ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងទាំងស្រុងនូវឆន្ទៈរបស់ ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរទាំងមូល។
តាមរយៈសេចក្តីសម្រេចរបស់មហាសន្និបាត ក៏បានឲ្យដឹងផងដែរថា មហាសន្និបាតវិសាមញ្ញ តំណាងទូទាំងប្រទេសក៏បានប្រកាសគាំទ្រពេញទំហឹង សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ជាបេក្ខភាពនាយករដ្ឋ មន្រ្តីសម្រាប់នីតិកាលទី៧នៃរដ្ឋសភា និងគាំទ្រឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ាណែត ជាបេក្ខភាពនាយករដ្ឋមន្រ្តីសម្រាប់ ពេលអនាគតផងដែរ៕អត្ថបទបាន ចក់